מוח אחד

שיטת מח אחד עוסקת בשחרור מתח וחסימות פיזיות ורגשיות, על מנת להגיע למציאות של חיים מתוך בחירה. ההסתכלות על האדם כעל יצור שלם. ישנה השפעה מהותית של הנפש על בעיות גופניות וההפך.

במח אחד אנו רואים את האדם המורכב מכמה חלקים ותפקידי לעזור לאדם לפעול בהרמוניה ובזרימה עם כל חלקיו. אנו לא נטפל בסימפטום אלא נחפש את הגורם, את הסיבה העמוקה ונשחרר אותה.

חסימה היא אירוע טראומטי שארע בעברנו ומשפיע על יכולתנו ביום יום לחיות חיים מתוך בחירה. טראומה שחווינו אי שם בילדותינו תשפיע על תפקודינו היומיומי כיוון שהמוח עובד בצורה של בחינת כל אירוע, תמונה, מראה, ריח וכו’ שאנו חווים היום ומשווה את התמונה למה שרשום לנו בזיכרון. המוח מפענח את המצב ומפעיל בורר מצבים. בהתאם לפענוח, נבחרת תגובה האם להפעיל את מנגנון הסכנה- המנגנון ההישרדותי או האם להפעיל את מנגנון הרגיעה והבחירה מחדש בתהליך סדרי העדיפויות של המוח במצב סכנה המוח מפעיל את המנגנון ההישרדותי מיד כאשר המוח מזהה רמז (אמיתי או דמיוני) לסכנה (לפי דפוסי העבר) רוב הזמן אנו עובדים דרך מנגנון ההישרדות שלנו, עובדה שלא מאפשרת לנו להתנהל לפי הבחירות שלנו.

מנגנון ההישרדות עובד לפי דפוסי ההתנהגות שלנו מהעבר ואז בכל אירוע של סכנה אנו נפעל לפי המוכר לנו

יש לציין שמנגנון ההישרדות שלנו הוא חשוב ביותר בשעת סכנה אמיתית, שם אנו יודעים כבר איך להגיב על מנת לשרוד. אבל כל אירוע, צבע, טמפרטורה, מגע, ריח וכו’ שרומזים לנו על חוויה טראומטית יפעילו  אינסטנקטיבית את מנגנון ההישרדות ולא יתנו לנו לפעול מתוך בחירה.

הכלי הבסיסי שלנו בהתקדמות בתהליך העבודה הוא “בדיקת שריר”. בדיקת שריר זהו תהליך פשוט שנועד לקבל תשובות מן הגוף להתכוון אל מהלך העבודה הרצוי. בדיקת שריר היא בדיקה פשוטה וקלה. אנו בודקים שריר על מנת לעקוף את מערכת האמונות במטרה להתחבר אל האמת האמיתית של כל אחד ואחד. בדיקת שריר יוצרת קשר ישיר עם כל רמות המודעות העצמית שלנו.  והמיוחד לחוויותיו הייחודיות.בדיקת שריר הינו מנגנון משוב מהגוף ומלווה אותנו לכל אורך הטיפול..

תהליך העבודה
לאחר שאנו מתכווננים אל האדם ואל השריר ודנים בנושא העבודה, נבדוק ב”ברומטר ההתנהגותי” את דפוסי ההתנהגות שקשורים לנושא. נחפש חסימות שמונעות ממנו להגשים את רצונותיו. את החסימות שעלו נשחרר בעזרת תרגילים קלים ונעימים אותם אנו מוצאים דרך בדיקת שריר. כמובן שחלק מתהליך העבודה הוא “ירידה בגיל” שמטרתו להגיע לגיל בו ארעה הטראומה ולשחרר את החסימות מאותו “גיל סיבה”.

שיטת מח אחד מטפלת בליקויי למידה, כאבים פיזיים, מערכות יחסים, דיכאון,  פחדים וחרדות, התמכרויות, הפרעות אכילה, חרדת בחינות, אלרגיות, קשיי קשב וריכוז, דימוי עצמי ובטחון עצמי.